5 טיפים לעיצוב אדריכלי מוצלח

Architect design

עיצוב אדריכלי הידוע גם בשם אדריכלות פנים הוא תחום התמחות בענף האדריכלות העוסק ומתמקד בהליכי התכנון והעיצוב של חלל פנים המבנה. תחום מקצועי זה נחשב בשנים האחרונות לאחד משירותי האדריכלות המבוקשים ביותר גם במסגרת שירותי אדריכלות לבניית בתים פרטיים וגם במסגרת שירותי אדריכלות ליישום אי – אילו שינויים אדריכליים במבנה קיים.

בעמוד שלפניכם, ריכזנו עבורכם רשימת טיפים חשובים ומומלצים בדרך לעיצוב אדריכלי מוצלח.

1. ייעוד חללים וחלוקה נכונה של השטח העומד לרשותכם

כל תהליך של עיצוב אדריכלי מתחיל למעשה בהגדרת מטרות השימוש בחלל הפנים וזאת בהתאם לצרכי המגורים/עבודה ובהתאם לגודל החלל. לפיכך, עיצוב אדריכלי מוצלח חייב להיעשות על פי חלוקה נכונה של החלל תוך הגדרה מדויקת של כל אחד מהחללים השונים על פי ייעודם. ייעוד חללים וחלוקה נכונה של השטח, תאפשר לכם להתמקד בכל חלל באופן פרטני ולייצר את המראה והאווירה העיצובית עליה אתם חולמים.

2. יצירת הקשר עיצובי בין החללים השונים

על מנת לשמור על קו עיצובי אחיד בכל סביבת המגורים/עבודה, קיימת חשיבות רבה לבחירת קונספט עיצובי שלמעשה מאחד בין החללים השונים על פי ייעודם ואופן חלוקת החלל. יצירת הקשר עיצובי בין החללים השונים יכולה להיעשות באמצעות אלמנטים דקורטיביים, פריטי ריהוט בעלי עיצוב אחיד, חומרי גלם, סגנון עיצובי מסוים וכדומה, כאשר יצירת ההקשר העיצובי "מקפיצה" למעשה גם את העיצוב הנקודתי של כל יחידת שטח פנים וגם של עיצוב החלל בכללותו.

3. ריבוי מקורות אור טבעי ותאורת אווירה

עיצוב אדריכלי מוצלח חייב להיות מבוסס על ניצול מיטבי של מקורות אנרגיה מתחדשת, ולכן, קיימת חשיבות רבה לתכנון חלל הפנים באופן כזה שהוא ישלב בתוכו מספר גדול ככל הניתן של מקורות אור טבעי אליהם ניתן להוסיף תאורה אווירה בהתאם לגודל השטח וייעוד החללים השונים בתוך החלל. ריבוי מקורות אור טבעי יכול להיעשות בין היתר באמצעות הרחבת פתחי כניסה וחלונות, שימוש בקירות מסך מזכוכית וכדומה. לצד מקורות התאורה הטבעית, חשוב להקפיד על עיצוב נכון של התאורה המלאכותית ולייצר תאורת אווירה המותאמת גם לקונספט העיצובי הכללי של החלל וגם לכל יחידת שטח פנים בהתאם לייעודה.

טיפים לעיצוב אדריכלי מוצלח

4. סלון אירוח גדול ומרווח

אחד מחללי הפנים המרכזיים ביותר בכל סביבת מגורים הוא הסלון, ולכן, חשוב להקפיד על עיצוב סלון האירוח באופן כזה שיעניק לכם תחושת גודל גם במקרים בהם מדובר בשטח קטן יחסית. בנקודה זו, חשוב לציין שמומלץ להימנע מעומס יתר של פריטי ריהוט בשטח הסלון, ובאופן זה לייצר בסביבת הסלון אווירה נעימה, נוחה וביתית.

5. פרקטיקה מעל הכול

עיצוב אדריכלי מוצלח הוא בכל המקרים עיצוב המותאם לצרכי המגורים/עבודה של אילו העומדים לעשות שימוש יומיומי במבנה, ולכן, מעבר לכל טיפ עיצובי כזה או אחר, מלאכת התכנון של העיצוב האדריכלי, חייבת להיות מבוססת על הצד הפרקטי של התהליך, כלומר, על כל הצרכים היומיומיים שלכם בעת השימוש בכל אחד מיחידות שטחי הפנים של החלל. כאשר העיצוב האדריכלי מבוסס מלכתחילה על הצד הפרקטי, אתם תוכלו להשיג בסופו של תהליך את התוצאה המושלמת המשלבת בין פונקציונאלית של החלל לצד דקורטיביות ומראה עיצובי.

 

הכתבה באדיבות – https://www.kararo.co.il/

תוכן עניינים