הזוכים באות העיצוב 2018

שהצליחו השנה יותר מכולם לרגש ולחדש

לחצו כאן לפוסט המלא

לופט מודרני, עם היסטוריה

עיצוב פנים / 26 נובמבר /

יוקרתי ועתידני, זה עיצוב דירת הלופט Loft Panzerhalle שעיצב הסטודיו הוינאי Smartvoll, בעיר זלצבורג האוסטרית.

27_loft_smartvoll_floorplans_section 28_loft_smartvoll_diagrams Einreichung Handwerkerpreis 2015.indd 1111 11111 Einreichung Handwerkerpreis 2015.indd f2_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer f3_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer f4_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer f5_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer f6_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer f7_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer f8_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer f9_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer f10_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer p1_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer p1_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer_0 p3_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer p4_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer p5_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer s1_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer s3_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer s4_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer s5_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer s6_loft_panzerhalle_salzburg_austria_smartvoll_yatzer
המבנה המקורי של הבית, נבנה ב-1930 כתחנת קסרקטין לצבא (לחיל השיריון האוסטרי) והפך בשנת 2013 למתחם רב תכליתי הכולל ספא, חללי עבודה משותפים, כמו גם קומץ של לופטים יוצאי דופן כגון זה.
בית המגורים הנכחי משתרע על פני שטח של 350 מ"ר ויוצר חוויה מרחבית עם תעוזה פיסולית, אלגנטיות מינימליסטית ונוחות מפוארת.
למרות השימוש בחומרים מנוגדים, האדריכלים ביקשו לשמור על חלק הארי של החלל הישן, יחד עם קירות הלבנים ההיסטוריות, תוך הצגת אלמנטים דרמטיים המעניקים לדירה תחושה מודרנית.
במרכזו של הלופט, בגובה של 8 מטר, גרם מדרגות מתפצל כמחווה פיסולית של יופי פוטוריסטי. שני גרמי מדרגות מסתעפים בחינניות ונפגשים במשטח רצפה כשמגיעים לקומה העליונה. המדרגות הדרמטיות בצורת T- ללא ספק גונבים את המופע האדריכלי, לצד ההישג ההנדסי מבטון. הוא גם פיסולי וגם פרגמטי, שלא להזכיר גם יפה, עדין וחזק ללא מאמץ. המדרגות הן אדריכלות בתוך האדריכלות, עם השפעה מרחבית עצומה.
המדרגות יוצרות גג מעל המטבח ויוצרות את חלוקת החדרים. מקלחת הזכוכית החשופה, בולטת מתוך הקיר הפנימי, בגובה של חמישה מטרים.
החלל מלא באור טבעי וכן, משטחים מחומרים שקופים למחצה מאפשרים לאור טבעי להסתנן דרכם.

Photo by Tobias Colz
http://www.smartvoll.com/

SHARE LINKEDIN +GOOGLE TWITTER FACEBOOK

תגובות לכתבה

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

D&Aזבוב על הקיר
D&Aאוריין הוצאה לאור
D&Aעיתון העיצוב המקוון
D&Aועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב
D&Aהאקדמיה לעיצוב ואדריכלות
D&Aהמגזין הבינלאומי
D&Aהקמת מתחמי עיצוב ומסחר
D&Aאוריין יזמים