הזוכים באות העיצוב 2018

שהצליחו השנה יותר מכולם לרגש ולחדש

לחצו כאן לפוסט המלא

נאסר על תיירים לצלם את העיירה השווייצרית הזו

חדשות / 3 יוני /

אם ביקרתם אי פעם בעיירה השוייצרית Bergyn / Bravuogn, קרוב לודאי שצילמתם אותה. אחרי הכל, הערים והכפרים השוויצריים, אידאליים לסלפי ברקע נופי ההרים, כרי הדשא האלפיניים ועוד נופים פוטוגניים רציניים, שלא לדבר על מבנים היסטוריים. אבל לפני שאתם מתכננים Instagram מרענן במקום, עליכם להיות מודעים לחוק באתר תיירות פופולארי זה: העיר השוויצרית הזו אסרה על התיירים לצלם את העיר ונופיה … "כי הם פשוט יפים מדי".

בהודעה לעיתונות, דובר העיר מסביר, שזה הכל נועד בכדי למנוע מאנשים להרגיש עצובים, כאשר הם מבינים שהם לא נמצאים במקום היפה שצולם על ידי המבקרים. "אנחנו לא רוצים להפוך אנשים מחוץ לקהילה, שרואים תמונות של הנוף הציורי שלנו במדיה חברתית, להיות אומללים", אמר פיטר ניקולאיה, ראש העיר. החוק אושר לאחר 46 ישיבות של מועצת העיר.
יתכן שלצעד התמוה וחסר התקדים הזה, יש הסבר פשוט אחר – להגביל את הצילום העצמאי של התיירים, בניסיון לשלוט על הכנסות העיר ממכירת מזכרות ולאלץ תיירים לרכוש צילומים רשמיים בחנויות העיר. איסור דומה, חל למשל, בקפלה הססטינית.
הקנס, אגב, לתייר שיתפס מצלם את העיר, הוא 5 אירו, אך מעט מאד אנשים מאמינים שהעיר אכן תאכוף את החוק על תייריה.

SHARE LINKEDIN +GOOGLE TWITTER FACEBOOK

תגובות לכתבה

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

D&Aזבוב על הקיר
D&Aאוריין הוצאה לאור
D&Aעיתון העיצוב המקוון
D&Aועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב
D&Aהאקדמיה לעיצוב ואדריכלות
D&Aהמגזין הבינלאומי
D&Aהקמת מתחמי עיצוב ומסחר
D&Aאוריין יזמים