הזוכים באות העיצוב 2018

שהצליחו השנה יותר מכולם לרגש ולחדש

לחצו כאן לפוסט המלא

טראמפ ביקש מהמוזיאון לתלות ואן גוך אצלו בבית הלבן והמוזיאון הציע לו שרותים מזהב

חדשות / 29 ינואר /
דונלד ומלאניה טראמפ, פנו למוזיאון גוגנהיים בניו יורק, בבקשה להשאיל מאוסף המוזיאון המוביל, את ציור הנוף של וינסנט ואן גוך בשלג, עבור מגוריה הפרטיים של הגברת הראשונה בבית הלבן.
guggenheim-donald-trump-gold-toilet-maurizio-cattelan-designboom-1800
זוהי בקשה לא יוצאת דופן לנשיאי ארה"ב (האובמות למשל, העדיפו אמנות מופשטת, כמו של ג'ספר ג'ונס ומארק רותקו). מה שיותר יוצא דופן הוא שהבקשה לא נענתה בחיוב. "תודה רבה לבקשתכם למוזיאון גוגנהיים להשאיל את הציור לבית הלבן", כתבה בנימוס אוצרת המוזיאון ננסי ספקטור בדוא"ל לבית הלבן "אנו מתנצלים, אך אנו מקווים כי הצעה מיוחדת שלנו ליצירה אחרת עשויה להיות מעניינת", ממשיכה ספקטור והציעה אסלה שרותים מזהב 18 קראט מוצק, משל האמן האיטלקי העכשווי הפרובוקטיבי מאוריציו קאטלאן. היא אף צירפה את תמונת האסלה "לעיונך".
maxresdefault
קאטלן ביטא לא אחת ביקורת כלפי הנשיא ואילו היצירה הקרוייה "אמריקה", תוארה על ידי מבקרי אמנות כ"סאטירה "מכוונת שמטרתה להמחיש את עודף העושר במדינה זו". הגוגנהיים הציג את היצירה בשירותים ציבוריים בקומה החמישית של המוזיאון.
בהתחשב בהיסטוריה המתועדת היטב של הנשיא, של התקנת אביזרים מצופי זהב בבתי המגורים שלו, בנכסיו ואפילו במטוסו, הרי זו שאלה פתוחה אם הוא יאמץ את היצירה.
"מה שאתם אוכלים, ארוחת צהריים של 200 דולר או נקניקיות של 2 דולר, התוצאות זהות, שירותים," אמר קאטלן "מה הטעם בחיינו? הכל ניראה אבסורד, עד שאנחנו מתים ואז זה ניראה הגיוני".
הציור המושלג של ואן גוך

הציור המושלג של ואן גוך

SHARE LINKEDIN +GOOGLE TWITTER FACEBOOK

תגובות לכתבה

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

D&Aזבוב על הקיר
D&Aאוריין הוצאה לאור
D&Aעיתון העיצוב המקוון
D&Aועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב
D&Aהאקדמיה לעיצוב ואדריכלות
D&Aהמגזין הבינלאומי
D&Aהקמת מתחמי עיצוב ומסחר
D&Aאוריין יזמים