הזוכים באות העיצוב 2018

שהצליחו השנה יותר מכולם לרגש ולחדש

לחצו כאן לפוסט המלא

חזירים מעופפים יסתירו את השלט של טראמפ בשיקגו

חדשות / 29 יולי / נמרוד איתן

עיריית שיקגו מערימה קשיים על קיום מיצג של חזירים מעופפים, מול מגדל של דונלד טראמפ

 

below-2

המיצג יפריח ארבעה חזירים מעופפים זהובים, הישר מול שלט טראמפ על מלון טראמפ אינטרנשיונל. לאחר שקיבלו אישור מרוג'ר ווטרס, מייסד שותף, בסיסט וכותב שירים בלהקת פינק פלויד, ישחזרו המעצבים את אותו חזיר ששימש לצילומי אלבומם של הפינק פלויד, על תחנת הכוח באטרסי פארק בלונדון. הפעם החזירים יהיו בצבע זהב. הבלונים המלאים בהליום יוצפו בנהר שיקגו בגובה כזה שיטשטש את השלט של טראמפ. מגדל טראמפ מתנשא בשיקגו מאז 2008, אבל בקיץ 2014, החליט טראמפ לסמן את הבניין שלו עם שלט, האמור להיות "הסימן של שיקגו": שלט בגובה 20 מטר עם השם 'TRUMP' באותיות נירוסטה, מול נהר שיקגו. אותיות השלט משתרעות על פני שתי קומות של הבניין, בשטח של 2,800 רגל מרובע ומוארים בלילה עם נורות LED

"הגענו לנקודת זמן שבה איחרנו להפריח את הבלונים בתוך מסגרת מזג אוויר סביר לחיזוי", אומר אדריכל ג'פרי רוברטס, שותף בחברת "ניו-וורלד-דיזיין" הפועלת בשיקגו, מעצבי "הפגנה אזרחית אווירית, חזירים מעופפים במצעד האיוולת".
אילוצים אלה עשויים לדחות את ההשקה של המיצג ל-2018, מעבר לתוכנית המקורית בספטמבר זה. רוברטס מציין את סירובה של העיר להעניק למיתקן רשיון עגינה והטלת תשלומים גדולים מהצפוי עבור דמי ביטחון ותברואה, כסיבות לעיכוב. העיר מתרצת את העיכוב בפוטנציאל של המיצג להוות מכשול לתנועה וגם לחששות לגבי קביעת תקדים לאירוע.

 

south-view_final

לחזירים משמעויות רבות בתרבות הפופ, מעבר לעטיפת האלבום של פינק פלויד מ- 1977, למשל, האמירה "העלמה פיגי" של טראמפ שכוונה נגד מיס יוניברסל לשעבר וצבע הזהב המשמש לעתים קרובות בעיצוב הפנים של טראמפ. מגדל טראמפ הפך לאתר מחאה מאז הבחירות ונערכות בו הפגנות רבות של שלום. שלט הכבוד טראמפ פלאזה, שסימן את השדרה לפני המגדל, הוסר לפני מספר חודשים.

צוות העיצוב עדיין אופטימי לגבי העתיד ואומר כי הוא ממשיך את מסע הפרסום כדי לממש את הפרויקט. "לאור האופי הלא רציונלי המתמשך של הסביבה הפוליטית, הצוות שלנו נשאר מחוייב להפגנה זו", אמר רוברטס בהודעה לעיתונות. "אנו מעריכים מאוד את התמיכה של אלה שתרמו ואת אלה שעזרו לנו להפיץ את המסר באמצעות ערוצי מדיה חברתית וכלי תקשורת אחרים."

 

pink-floyd-pigs

כל חזיר יהיה בגודל של 30 על 15 מטר. החזירים ירחפו רק ליום אחד, אבל האמנים מתכננים לקחת אותם לערים נוספות ברחבי הארץ. ב-1977 הציגו הפינק פלויד את הפרשנות המוסיקלית האלגורית באלבום הקונצפט "בעלי חיים", כתגובה לתנאים חברתיים-פוליטיים בסוף שנות ה -70 בבריטניה. האמנים טוענים כי "כמו ספרו של אורוול, המסרים הפרשניים של בעלי-חיים הפכו לצערנו שוב רלוונטיים מאוד". החזירים נקראים על שם הדמויות (מיג'ור הזקן, נפוליאון, סקוואלר ומינימוס) ברומן הדיסטופי של ג'ורג' אורוול "חוות החיות".

מיצג החזירים המעופפים, מורכב מארבע העתקים מוזהבים של החזיר המעופף, שהתפרסם באלבום "חיות" של פינק פלויד. המיצג קיבל את ברכתו של רוג 'ר ווטרס מפינק פלויד. בתכנית המיצג, להפריח את החזירים מול שלט של דונלד טראמפ בן 20 מטר, על Trump International Hotel & Tower בשיקגו.
דונלד טראמפ עדיין לא הגיב או צייץ על הפרויקט.

 

south-view_close2

 

pink-floyd-animals

המקור וההשראה: אלבומם של הפינק פלויד

 

SHARE LINKEDIN +GOOGLE TWITTER FACEBOOK

תגובות לכתבה

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

D&Aזבוב על הקיר
D&Aאוריין הוצאה לאור
D&Aעיתון העיצוב המקוון
D&Aועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב
D&Aהאקדמיה לעיצוב ואדריכלות
D&Aהמגזין הבינלאומי
D&Aהקמת מתחמי עיצוב ומסחר
D&Aאוריין יזמים