הזוכים באות העיצוב 2018

שהצליחו השנה יותר מכולם לרגש ולחדש

לחצו כאן לפוסט המלא

אדריכל מתחזה נכנס לכלא בגלל עבודה ללא רישיון

חדשות / 1 מאי /

בתום חקירה סמוייה, פול ניומן, מניו יורק, נעצר על עיסוק באדריכלות ללא רישיון, באמצעות חברה בשם Cohesion Studios. ניומן, בן 49, צפוי כעת לעונש של עד 15 שנות מאסר.

משרדו של היועץ המשפטי לממשלה בניו יורק, אריק שניידרמן, מסר כי מבצע לכידתו של ניומן כונה Operation Vandelay Industries, על שם משרד בדוי שמהציא ג'ורג' קוסטנזה, אשר התחזה כאדריכל בסדרת הטלויזיה סיינפלד, בפרק משנת 1992. ניומן גם חולק את שמו עם דמות אחרת בקומדייה הטלויזיונית. שלא כמו קוסטנזה, ניומן יתמודד עתה עם תוצאות החתימה הבלתי חוקית שביצע, על תוכניות של יותר מ-100 פרויקטים.

 

52a49813-5d4a-4c0d-b38b-fa17771e8129_560_420
החקירה, שנמשכה שנתיים, גילתה שניומן התנהל באופן בלתי חוקי מאז 2010. הוא מואשם בעבירה על 58 סעיפי חוק, בהונאה של חברות בנייה, עסקים ורשויות מקומיות במשך שבע שנים. הפרויקטים שעבד עליהם באופן בלתי חוקי, התחזו כרשומים ומורשים, היו בעיקר בתי מגורים, כמו קומפלקס דיור בן 50 יחידות דיור, שקיבל היתר כאשר ניומן אישר כי המבנה נבנה על פי תוכניותיו. אף על פי שניומן ביצע את הפרויקט תוך שהפר את החוק, מנהל חברת הבניה של הפרויקט טוען כי ביצעו פיקוח על הפרויקט בעת בנייתו ואין כל סיבה לבטל את האישורים שניתנו לו.

אגב, לחובבי הסדרה סיינפלד, אתם צודקים – השם האמיתי שהמציא קונסטנזה בסדרה, הוא Art Vandelay

SHARE LINKEDIN +GOOGLE TWITTER FACEBOOK

תגובות לכתבה

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

D&Aזבוב על הקיר
D&Aאוריין הוצאה לאור
D&Aעיתון העיצוב המקוון
D&Aועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב
D&Aהאקדמיה לעיצוב ואדריכלות
D&Aהמגזין הבינלאומי
D&Aהקמת מתחמי עיצוב ומסחר
D&Aאוריין יזמים