הזוכים באות העיצוב 2018

שהצליחו השנה יותר מכולם לרגש ולחדש

לחצו כאן לפוסט המלא

חיים מודולריים

מגזין דומוס / 23 פברואר /

בית מגורים משובב זה, בעל 3 קומות, הוא חלק מבתי שכונת המגורים שנבנתה בשנת 1940 בשנחאי שבסין. עתה הוא שופץ באלגנטיות על ידי סטודיו סיני RIGI Design, עם תשומת לב קפדנית לפרטים ועם שיקולים המתחשבים בצרכים המתפתחים של משפחה הולכת וגדלה.

 

3

 

השטח הקטן של המבנה, העמיד למעצב  ליו קאי, אתגר חשוב ועיקרי – להכניס את אור היום אל לב המבנה. כדי להשיג זאת, חדר המדרגות המקורי בצדו הצפוני של הבית, הוחלף בגרם מדרגות פתוח, הקושר את כל שלוש הקומות.
קומת הקרקע, כוללת את המטבח, פינת האוכל ומרחב אחד מאורך, הנפתח לחצר. המרחב כולל קיר מודולרי, אשר המעצבים קוראים "לוח החיים", המאפשר סידור משתנה של המדפים והאביזרים, דרך מטריצה של חורים. מבנה מודולרי דומה תוכנן גם עבור חדר השינה הראשי בקומה העליונה, אשר כולל גם חדר רחצה צמוד וארון כניסה.
התכנון והחשיבה המודולרית ניכר לאורך כל עיצוב פנים, מן הספה המודולרית בסלון אל העץ בחלק העליון של הקירות, אשר משמשים לתלייה, בין היתר, של מגבות בשירותים, מדפים וכלי מטבח במטבח וכן בגדים בחדר השינה.
לוח הצבעים הוא לבן בעיקר, מלווה בעץ טבעי בגימור אפור בהיר, המעניק אווירה שלווה ומשמש כרקע נייטרלי עבור הדיירים, להבליט את חפציהם האישיים ולהתאים אישית לעיצוב הפנים את הסגנון שלהם. התאורה סמויה, הדלתות ללא מסגרת, הגישה מינימליסטית גם לריהוט.

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

 

19

 

20

 

21

 

22

 

23

 

24

 

25

 

26

 

27

 

28

 

29

 

30

 

31

 

32

 

33

 

34

 

35

 

36

 

37

SHARE LINKEDIN +GOOGLE TWITTER FACEBOOK

תגובות לכתבה

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

D&Aזבוב על הקיר
D&Aאוריין הוצאה לאור
D&Aעיתון העיצוב המקוון
D&Aועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב
D&Aהאקדמיה לעיצוב ואדריכלות
D&Aהמגזין הבינלאומי
D&Aהקמת מתחמי עיצוב ומסחר
D&Aאוריין יזמים