הזוכים באות העיצוב 2018

שהצליחו השנה יותר מכולם לרגש ולחדש

לחצו כאן לפוסט המלא

מרכז תרבות ואוכל, במזרח צרפת

מגזין דומוס / 22 דצמבר /

העיר Schiltigheim, היא העיר השלישית בגודלה במרחב Bas-Rhinement -מזרח צרפת. היא העיר המאוכלסת בצפיפות הרבה ביותר במטרופולין שטרסבורג. העיר התפתחה בעיקר במאה התשע עשרה, התמקדה בפעילויות בתחום תעשיית המזון. פעילויות אלה דעכו בסוף המאה העשרים והותירו הרבה שטחי תעשייה נטושים. שיקום בניין הקואופרטיב של תעשיית הבשר, הוא חלק מתהליך שיזמה העירייה, במטרה לחדש את המרקם העירוני של העיר.

 

© Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © David Romero-Uzeda © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © David Romero-Uzeda © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © David Romero-Uzeda © Eugeni Pons; © David Romero-Uzeda © David Romero-Uzeda © Eugeni Pons; © Eugeni Pons; © © © © © © ©

תחילה, נתפס המקום על ידי אמנים צעירים, שהשתמשו בו כבמת תצוגה להצגות תאטרון שוליים, אך בגלל שהמקום לא עמד בתקני הבטיחות, הוא נסגר לציבור. פרויקט שיקום מחודש החייה את המבנה, שומר על המורשת שלו כאתר סמלי בלב המרכז ההיסטורי של העיר. זהו חלל ציבורי מעורב שימושים, מתאים גם לשוק אוכל, עם דוכני חנוונים וגם אזור תצוגה וסדאות יצירה של אמנים.
הארכיטקטורה של מרכז האמנות החדש, מקומית, היא מדגישה את התכונות המבניות והאסתטיות של המבנים הקיימים באתר. בכך היא חוזרת לתהליך המאפיין את היווצרות המורשת הבנויה שלו – ריבוד.
SHARE LINKEDIN +GOOGLE TWITTER FACEBOOK

תגובות לכתבה

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

D&Aזבוב על הקיר
D&Aאוריין הוצאה לאור
D&Aעיתון העיצוב המקוון
D&Aועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב
D&Aהאקדמיה לעיצוב ואדריכלות
D&Aהמגזין הבינלאומי
D&Aהקמת מתחמי עיצוב ומסחר
D&Aאוריין יזמים