הזוכים באות העיצוב 2018

שהצליחו השנה יותר מכולם לרגש ולחדש

לחצו כאן לפוסט המלא

הבר במרתף האבוד והנשכח מהמאה ה-18

מגזין דומוס / 14 אפריל /

במרחק זריקת אבן מן האזור הניאו גותי של וינה ורק שני רחובות מהדירה והמשרד (וכיום המוזיאון) של זיגמונד פרויד, נמצא krypt bar. למרות שאי אפשר היה למצוא לבר מיקום בולט יותר, הרי קיומו של המרחב התת-קרקעי שבו הוא נמצא, לא היה ידוע מזה מספר עשורים. הוא נתגלה במהלך שיפוצים בבניין השכן והוביל את המשפצים לעומק של 12 מטר, שם נתגלה מרתף מלא הוד.

 

2

 

הבניין עצמו, בו נמצא הבר, נבנה בסוף המאה ה-18, עם גרם מדרגות מלבנים, המוביל למרתף המוסתר בן 250 מ"ר. בשנות החמישים והשישים, הוא איכלס מועדון להופעות מוסיקליות, חלק מסצינת הג'אז המשגשגת של העיר וכעת הוא משמש כבר קוקטיילים עכשווי.
השיפוץ והעיצוב שלו נעשה תחת הקווים המנחים לשימור קפדני של העיר וינה, בידי המעצבים BORRO KLK בשיתוף עם BFA אדריכלים, אשר הצליחו לשמר את ההילה המדהימה של המורשת בת מאות שנים של המקום.
אתם נכנסים דרך דלת צנועה, גרם מדרגות צף מוביל אתכם בטקסיות, מתחת למפלס הרחוב, כמו בסצנה סופית של סרט, אל כמה גומחות שהפכו ללאונג'ים אינטימיים, וכן לגלריה לאמנות הקטנה ביותר בווינה, שמתפרשת על חלל מוארך שמכיל את הבר.
בניגוד למעטפת הלבנים העתיקה, השתמשו המעצבים בחומרים שופעים ומלאי הוד, זהב, ספות קטיפה כחולות, כסאות מודרניסטיים של Knoll עם ספות פיסוליות וכדומה.
תאורת נרות צפים של אינגו מאורר מעל הבר, יחד עם תאורה נסתרת לאורך המבוך, מדגישות את האלמנטים הישנים והחדשים, יוצרות אווירה מיסטית ונותנות לכם להרגיש כמו אינדיאנה ג'ונס.

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

39214-main_3048-1_39214_sc_v2com

 

39223-main_3048-1_39223_sc_v2com

 

krypt.bar-by-Büro-KLK-16-1020x610

 

modern-underground-stone-bar-131117-1047-07

 

15

http://krypt.bar/
Photo by David Schreyer

SHARE LINKEDIN +GOOGLE TWITTER FACEBOOK

תגובות לכתבה

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

D&Aזבוב על הקיר
D&Aאוריין הוצאה לאור
D&Aעיתון העיצוב המקוון
D&Aועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב
D&Aהאקדמיה לעיצוב ואדריכלות
D&Aהמגזין הבינלאומי
D&Aהקמת מתחמי עיצוב ומסחר
D&Aאוריין יזמים