הזוכים באות העיצוב 2018

שהצליחו השנה יותר מכולם לרגש ולחדש

לחצו כאן לפוסט המלא

האדריכל היפני שיסדר לכם 7 קומות בדירה שלכם

מגזין דומוס / 11 מרץ /

רובנו חיים וגרים פחות או יותר באותו אופן, בבניין בצורת קופסה, עם מטבח בצד הזה וחדר השינה שלנו בצד אחר. אבל מדי פעם, בא אדריכל ומביא משהו מהפכני לחלוטין ואולי יפה. הבית היפני הזה, הוא אחד הפרויקטים האלה. בבניינים בני שתי קומות יש רק שתי קומות, אדריכל יו שימאדה (טאטו אדריכלים), מצליח ליצור בהם בערך שבע. כי למה לא?

 

2

הבית תוכנן למשפחה בת שלוש נפשות, עם הרבה רכוש. לקוחות אלה ביקשו מהאדריכל בקשה ספציפית מאוד: להקים בית שבו "בני המשפחה יכולים להרגיש קרובים זה לזה, בלי קשר למקום הימצאותם בבית", והאדריכל ענה יפה לדרישתם. זו הסיבה שאין קירות והחלוקות היחידות של החלל הן תקרות ורצפות. כמו כן, לדעת האדריכל, "חדרים פרטיים לא היו נחוצים כי הם מרגישים שהם בודדים, וגם שטח אחסון היה מיותר כי הם לא רוצים לדחוף דברים לשם".
כל המרחבים החיוניים נמצאים בבית, אבל הם לא במקום שבו הייתם חושבים לראותם. הם מסתתרים פה ושם, אבל אחרי זמן מה, השימוש בהם הופך אינסטינקטיבי, עדות לטבע האנושי המסתגל שלנו.
עבורנו זה אולי נראה קצת מבולגן, אבל עבור הדיירים, יש להם סדר נסתר ותחושת שלמות. מסתבר שאנחנו לא צריכים לחיות באותה צורה כמו כל השכנים שלנו, אנחנו יכולים לעצב חיים ייחודיים לעצמנו – כל מה שנדרש הוא קצת דמיון.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14 15 16

name: house in miyamoto
location: osaka, japan
firm: tato architects/yo shimada
team: yo shimada, nobuhiko sato, koji hoshiyasu
scale: two storey house
site area: 128.19 sqm
building area: 49.7 sqm
total floor area: 94.4 sqm

SHARE LINKEDIN +GOOGLE TWITTER FACEBOOK

תגובות לכתבה

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

D&Aזבוב על הקיר
D&Aאוריין הוצאה לאור
D&Aעיתון העיצוב המקוון
D&Aועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב
D&Aהאקדמיה לעיצוב ואדריכלות
D&Aהמגזין הבינלאומי
D&Aהקמת מתחמי עיצוב ומסחר
D&Aאוריין יזמים