הזוכים באות העיצוב 2018

שהצליחו השנה יותר מכולם לרגש ולחדש

לחצו כאן לפוסט המלא

MOON LIGHT

אירועים

MOON LIGHT  תערוכת פסלי תאורה לאמנית עליזה שינזון

 

תערוכת (1)

סיפורם של פסלי האור אותם יצרה האמנית עליזה שינזון החל מהתבוננות בשקית מים ובתוכה דגי זהב. השקיפות, האור ותנועת המים הם שהיוו במה אסוציאטיבית ופורה לאלמנטים הממחישים יישום שונה ויצירתי. בתום שש שנים, במהלכן למדה וחקרה את האור על נדבכיו השונים, תשיק היוצרת ב-21 לינואר תערוכה בשם MOON LIGHT המאגדת את תוצאות מחקר מרתק זה בדמותם של פסלים מונומנטליים מעוררי השראה.
תחום התאורה בער בשינזון במשך שנים והיא מעידה כי לאור יש משמעויות מרגשות עבורה. הפסלים מגוונים ומושתתים על תמות עיצוב שונות. אל מול צורניות גיאומטרית ברורה וחדה, בולטים אלה בסילואטות אמורפיות ודינמיות שמוסיפות רכות עוטפת לחלל הנתון. כך למשל אריחים בשילוב גופי תאורה המסתירים ומגלים צמחים אבסטרקטיים המדמים פני ירח בטקסטורה טבעית. פסלים בשלל צורות גיאומטריות תלת מימדיות המשליכים צורות על מעטפת החלל ומייצרים משחק מסקרן בין אור וצל, ופסלים  המושתתים על הקפאת בד שהארת תנועתו משמשת כאלמנט אמנותי במראה אקראי וטבעי.
עליזה שינזון הינה מעצבת רב תחומית מוערכת החתומה על בניית השפה הגרפית של מתחמים ומרכזים מהחשובים בישראל (בהם EXPO TLV  'אצטדיון סמי עופר, ומלון יולדות ליס ) וכן על תכנון, עיצוב פנים לוביים, וחללים ציבוריים של המבנים מהגדולים במשק, בהם היא משלבת ויוצרת פסלי תאורה המתייחסים ומדגישים את החלל.

 

תערוכת (1)
התערוכה פתוחה לקהל, ב-21-25 לינואר בין השעות 10:00-18:00
בחלל המרכזי של מרכזים 2001- אבא אבן 1 הרצליה פיתוח, כניסה A
שיח אישי עם עליזה שינזון, פתוח לקהל הרחב, בנושא מקורות השראה, עשייה ואדריכלות בישראל,
יתקיים ביום רביעי ה 23.1 בשעה 18.
www.alisa-lightart.com
סטודיו עליזה שינזון (2) תערוכת (2) תערוכת (3)

SHARE LINKEDIN +GOOGLE TWITTER FACEBOOK

תגובות לכתבה

אין תגובות

Comments are closed.

D&Aזבוב על הקיר
D&Aאוריין הוצאה לאור
D&Aעיתון העיצוב המקוון
D&Aועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב
D&Aהאקדמיה לעיצוב ואדריכלות
D&Aהמגזין הבינלאומי
D&Aהקמת מתחמי עיצוב ומסחר
D&Aאוריין יזמים