הזוכים באות העיצוב 2018

שהצליחו השנה יותר מכולם לרגש ולחדש

לחצו כאן לפוסט המלא

מבנים מפלסטיק של SelgasCano

אדריכלות / 7 ינואר /

כשאתם שואלים את רוב האדריכלים, מה החומר האהוב עליהם, זה כאילו שאלתם שאלה ברירה: אבן, בטון, מתכת, זכוכית, עץ או כל האמור לעיל? האדריכלים José Selgas ו-Lucía Cano, לעומתם, אינם דומים לרוב האדריכלים. הם מעדיפים חומרים תעשייתיים יוצאי דופן, ששמותיהם ארוכים מספיק כדי למלא פוסט שלם: אתילן טטרפלואוראתילן (ETFE), פוליאתיל מתקרילאט (אקריליק) ופוליקרבונט.

 

serpentine_2015_03-1024x682 stringio stringio1 stringio3 untitled4

האדריכלים, השותפים במשרד SelgasCano, השקיעו את החלק הטוב ביותר של שני העשורים האחרונים, במחקר אחר אפשרויות בנייה בפלסטיק, והם טוענים שחומרים אלו עשויים לשמש ליצירת מבנים קלים ואפילו ברי-קיימא.
הניסויים הראשונים שלהם היו בספרד והגיעו לשיאם עם הבית הפסיכדלי שלהם "סרפנטיין גלרי פביליון" בלונדון, עם חזיתות פלסטיק דמיוניות שבנה הצמד.
הפרוייקט The auditorium in Plasencia, אחד הפרוייקטים הראשונים שלהם, נברא בעיצומו של המשבר הפיננסי העולמי. הצמד היה נחוש לכן, ליצור חזית אטרקטיבית וחוסך אנרגיה, בתקציב מתון. הם עטפו את הבניין כולו בעור שקוף של נייר ETFE. קיבלנו מבנה שעולה מן הנוף כמו סלע. חזית לבנה המגלה פנים תוסס, קירות אקריליים צבעוניים, תקרות צבועות בצבעים עזים ורצפת גומי צבועה. בלילה, המבנה זוהר באור מזמין דרך חיפוי שקוף.

 

Architecture and Interior Photography by Jim Stephenson serpentine-gallery-summer-pavilion-2015-structure-i310716-js

 

Cognac-SCA-2408 selgascano-pavillon-martell-de-selgascano-architonic-cognac-sca-2450-02 elb09 elb08 elb07 elb06 elb05 elb03 elb02 selgascano-pavillon-martell-de-selgascano-architonic-cognac-sca-4236-01 selgascano-pavillon-martell-de-selgascano-architonic-cognac-sca-3259-06 elb19 elb18 elb17 elb16 elb15 elb14 elb12 elb11 elb10
Photo by Iwan Baan

SHARE LINKEDIN +GOOGLE TWITTER FACEBOOK

תגובות לכתבה

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

D&Aזבוב על הקיר
D&Aאוריין הוצאה לאור
D&Aעיתון העיצוב המקוון
D&Aועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב
D&Aהאקדמיה לעיצוב ואדריכלות
D&Aהמגזין הבינלאומי
D&Aהקמת מתחמי עיצוב ומסחר
D&Aאוריין יזמים